Międzywodzie

sierpień 2023
W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach wyjechaliśmy z naszymi podopiecznymi na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny nad morze do Międzywodzia do ośrodka GWAREK. Ośrodek położony jest ok 1 km od pięknego zejścia na plażę, praktycznie w centrum Międzywodzia. Wszyscy mieliśmy po trzy zabiegi dziennie, min. matę masującą, fotel masujący, laser, okłady borowinowe, krioterapię, lampę solux oraz TENS i diadynamik. Niestety brakowało hydromasażu, chociaż był w ofercie. Ośrodek zorganizował nam dwa wieczorki taneczne oraz dwa grille. Sami natomiast zorganizowaliśmy sobie wycieczkę do Świnoujścia na której to mieliśmy popływać statkiem po Bałtyku. Niestety ze względu na stan alarmowy związany z wojną na Ukrainie rejs odwołano. Ale oglądneliśmy obiekt historyczny Stawa Młyny znajdującego się na końcu Falochronu, mającego 10 m wysokości oraz przejechaliśmy nowo wybudowanym tunelem pod rzeką Świną. Byliśmy również nad Zalewem Kamieńskim i w Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Pomimo tego że praktycznie lało przez dwa tygodnie, z małymi przerwami dopisywały nam humory i miło spędziliśmy czas. Zdjęcia z wyjazdu znajdują się w naszej galerii..

Zebranie Walne

wrzesień 2022
Zebranie Walne odbędzie się 12 września 2020 roku w siedzibie Stowarzyszenia. Proszę o przygotowanie sprawozdań za rok 2019. Na Zebraniu również odbędą się wybory do nowych władz Stowarzyszenia. Obecność bezwzględnie obowiązkowa.

Ustronie Morskie

lipiec 2022
No cóż wakacje się skończyły ale można je powspominać i przejść do 'rzeczywistości obecnej'. W tym roku członkowie stowarzyszenia Bądźmy Razem podobnie jak w ubiegłych latach wyjechali nad morze do Ustronia Morskiego do ośrodka Leśna Polana. Ośrodek położony na obrzeżach Ustronia, ok. 1 km od zejścia na plażę dla wózkowiczów oraz ok. 2 km od Busoli i mola.. Przez całe dwa tygodnie mieliśmy przepiękną pogodę, praktycznie tylko z jednym dniem deszczowym.. Więc zażywaliśmy kąpieli w morzu i plażowaliśmy jak w ubiegłym roku. No i może to była przyczyna, że nie pojechaliśmy na żadną wycieczkę i nie skorzystaliśmy z karnetów na basen. Sam ośrodek to budynek jeszcze po PRL-owski, częściowo wyremontowany. Ale posiłki smaczne, obsługa miła. Każdy uczestnik miał trzy zabiegi darmowe indywidualne i jeden grupowy dziennie, ale mógł też dodatkowo korzystać z zabiegów komercyjnych. A więc: jonoforeza, TENS, magnetronik, solux, hydromasaż, okłady borowinowe, krioterapia. Była również grota solna, gdzie przez pół godziny wdychaliśmy sól, jód... Grupowa gimnastyka odbywała się na świeżym powietrzu. Na początku i na końcu pobytu ośrodek zorganizował kolacje na świeżym powietrzu wraz z potańcówką. Były pieczone skrzydełka, kiełbaski, kaszanka, ziemniaczki oraz napoje. kolacje te odbywały się w ogrodach ośrodka. Podobnie zorganizowali nam 'dancingi' w kawiarni na terenie Ośrodka, a jeden pod hasłem 'lata 20, lata 30'. W parku w amfiteatrze odbywały się koncerty, występował m.in. Zenek Martyniuk, zespół Boys. Dwa tygodnie minęły szybko, ale wesoło. Zdjęcia z pobytu znajdują się w galerii.

Turnus w Dąbkach

7 sierpnia 2021
Dnia 7 sierpnia 2021 roku wyjechaliśmy jak co roku z naszymi członkami na turnus rehabilitacyjny do Dąbek nad morzem. Mieszkaliśmy w ośrodku ARGENTYT. Jest to nowy ośrodek na 600 osób położony między ogromnym jeziorem Bukowo, które połączone jest z morzem kanałem Szczyckim, a morzem.
Na przystani żeglarskiej była wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków oraz można było zafundować sobie rejs statkiem po jeziorze, z czego oczywiście skorzystaliśmy. Wokół był piękny park więc było gdzie spacerować. No niestety najbliższe zejście do morza dla wózków oddalone było od ośrodka o 1,5 km !!! o czym nas nie poinformowano.
Ośrodek piękny, nowy, w pełni przystosowany dla niepełnosprawnych z basenem i bardzo rozbudowaną bazą zabiegową. Ale na basenie brak przebieralni dla niepełnosprawnych, a obsługa recepcji, ośrodka i pielęgniarki niemiła, nieprzystępn, lekarze niekiedy przepisywali zabiegi, których nie można było wykonać danej osobie albo z braku wskazań do danego schorzenia albo z powodów "fizycznych".
Na stołówce podzieleni byliśmy na kuracjuszy z NFZ-tu i tzw. "śmietankę" ( pełnopłatnych), aczkolwiek jedzenie pyszne, różnorakie, kelnerki bardzo miłe. Pogoda była pół na pół, tydzień ciepły, słoneczny, a tydzień ze sztormami na morzu i deszczami. A na koniec najfajniejsze było to, że RĘCZNIKI, leżaki i falochrony były za kaucją!!! A do kawiarni aby posiedzieć trzeba było zapłacić wstępne 10 zł !. I co z tego że ośrodek zafundował nam ognisko, ale do placu gdzie było nie można było dojechać wózkiem.
Reasumując lepsze były niekiedy wyjazdy w poprzednich latach, a ten był po prostu nieudany. I aby się zrelaksować zafundowaliśmy sobie pełen etrakcji pogodowych rejs po morzu statkiem Pirat. Zdjęcia jak zwykle w galerii.

Ćwiczenia stymulujące zmysł dotyku

10 listopada 2020
W dniu 10 listopada 2020 roku p. Agniszka Bochenek - logopeda, terapeutka i nauczyciel Szkoły Specjalnej w Wieliczce przeprowadziła dla członków Stowarzyszenia "Bądźmy Razem" szkolenie nt. "Ćwiczenia stymulujące zmysł dotyku".
Szkolenie przeprowadzono zdalnie. Materiały ze szkolenia znajdują się w :
Ćwiczenia stymulujące zmysł dotyku
Ćwiczenia stymulujące układ przedsionkowy

Zebranie Walne

12 września 2020
Zebranie Walne odbędzie się 12 września 2020 roku w siedzibie Stowarzyszenia. Proszę o przygotowanie sprawozdań za rok 2019. Na Zebraniu również odbędą się wybory do nowych władz Stowarzyszenia. Obecność bezwzględnie obowiązkowa.

Turnus rehabilitacyjny w Ustce

sierpień 2020
No cóż wakacje się skończyły ale można je powspominać. W tym roku członkowie stowarzyszenia Bądźmy Razem podobnie jak w ubiegłych latach wyjechali tym razem nad morze do Ustki do ośrodka Pomorze. Przez całe dwa tygodnie mieliśmy przepiękną pogodę -średnia temperatura powietrza - 28-30°C, a temperatura wody -18-20°c i ani kropli deszczu. Więc zażywaliśmy kąpieli w morzu i plażowaliśmy jak nigdy. Ale, no właśnie ale-zejścia dla niepełnosprawnych do morza, a właściwie jedno bo pozostałe albo schody albo zasypane piaskiem. Więc zjechać wózkiem to było niemożliwe. Jedno przy samym porcie byłoby ok gdyby drewniany chodnik był podsypany piaskiem na sztywno. Mimo naszych interwencji w Urzędzie Miasta Ustki oraz OSiR-e nic się przez dwa tygodnie nie zmieniło. Na fb są zdjęcia tego zejścia. Ośrodek Pomorze powiedzmy był ok na średnim poziomie, natomiast jedzenie przepyszne. Każdy uczestnik miał dwa zabiegi indywidualne i jeden grupowy dziennie. A więc: jonoforeza , TENS, magnetronik, solux, hydromasaż i łóżko wodne, coś fantastycznego. Grupowa gimnastyka, spacery z kijkami odbywały się na świeżym powietrzu. Prawie codziennie odbywały sie 'potańcówki' przed budynkiem oraz dwa koncerty. Ale pomimo wysokiej ceny za skierowanie ośrodek nie zorganizował żadnej 'wyjazdowej' wycieczki tylko na miejscu, np. do Muzeum Bursztynu czy wycieczkę do bunkrów oraz grill w ostatni dzień z 'kawałkiem kiełbaski z chlebem i musztardą'. To tyle. Reasumując nie polecamy.
Zdjęcia z pobytu znajdują się w galerii.

Bal na zamku

18 lutego 2020
18 lutego 2020 roku bawiliśmy się jak co roku na Balu dla niepełnosprawnych w komnatach Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Bal organizowany jest przez Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice p. Romana Ptaka. Ale w tym roku otwierał go komisarz zastępujący Burmistrza p. Krystian Zieliński. Ponieważ 20 luty był "tłustym czwartkiem" więc poczęstowano nas pączkami i faworkami. Oprócz tego serwowany był obiad z deserem przygotowany przez restaurację Zamek. Frekwencja dopisała do tego stopnia, że brakowało miejsc siedzących. Ale wszyscy świetnie się bawili, jak co roku z zespołem muzycznym. Czekamy już na powtórkę w 2021 roku.
Zdjęcia z balu znajdują się w galerii.

Spotkanie Mikołajkowe

7 grudzień 2019
W dniu 7 grudnia 2019 roku członkowie Stowarzyszenia "Bądźmy Razem" jak co roku zebrali się w Laboratorium Aktywności Społecznej na spotkaniu Mikołajkowym. Każdy członek niepełnosprawny otrzymał paczkę o wartości 200 zł ufundowaną w całości przez Stowarzyszenie. Było wesoło i przyjemnie jak zawsze kiedy się spotykamy.

Turnus w Jaworze

7 - 20 lipiec 2019
W dniach 7 - 20 lipca 2019 roku wyjechaliśmy z naszymi podopiecznymi na turnus rehabilitacyjny do Jaworza koło Bielsko Biała do Villi Barbara. Villa Barbara mieści się w na obrzeżach pięknego Parku w którym znajduje się Solankowa Tężnia, wokół której spacerowaliśmy wdychając zdrowe powietrze tak bardzo potrzebne nam wszystkim. Na terenie na którym jest Villa stoi "grillowania" oraz przepiękna podświetlana fontanna.

Codziennie pływaliśmy w basenie mieszczącym się w budynku. Korzystaliśmy z zabiegów m. in. okładów borowinowych, hydromasażu, lampy solux, Bioptronu, krioterapii, masaży oraz ćwiczeń grupowych w basenie i na sali gimnastycznej. Zwiedziliśmy też okolice Jaworza. Byliśmy w Szczyrku, Wiśle oraz Ustroniu. Wyjechaliśmy również kolejką linową na Szyndzielnię oraz kolejką szynową na górę z której rozchodziły się piękne widoki na Jezioro Żywieckie. Podziwialiśmy panoramę Żywca oraz starty paralotniarzy.

Pobyt na turnusie był bardzo udany.

Członkowie z orzeczeniem o niepełnosprawności dostali dofinansowanie w wysokości 7 tysięcy złotych od Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.

Zdjęcia z turnusu znajdują się w galerii.

Walne Zebranie

25 kwiecień 2019
25 kwietnia 2019 roku podsumowaliśmy szósty rok naszej działalności na Walnym Zebraniu. Zarząd uzyskał absolutorium. Sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej, z działalności Zarządu oraz sprawozdanie finansowe znajdują się na stronie Stowarzyszenia w zakładce Sprawozdania.

Badanie i ocena stanu dziecka w/g zasad rehabilitacji neurorozwojowej

8 kwiecień 2019
8 kwietnia 2019 roku w siedzibie Stowarzyszenia "Bądźmy Razem" odbyło się szkolenie dla naszych członków nt: "Badanie i ocena stanu dziecka w/g zasad rehabilitacji neurorozwojowej". Szkolenie prowadziła mgr Agnieszka Bochenek, oligofrenopedagogik i pedagog w Szkole Specjalnej w Wieliczce. Polecamy ponieważ szkolenie było bardzo ciekawe i pouczające. Gdyby ktoś z Państwa był zainteresowany proszę przeczytać artykuł na ten temat.

Bal Karnawałowy

21 luty 2019
21 lutego 2019 roku byliśmy jak co roku zaproszeni na Bal Karnawałowy dla osób niepełnosprawnych, który miał miejsce na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Organizatorem balu był Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice, p. Roman Ptak. Nasi uczestnicy bawili się wspaniale czego dowodem są zdjęcia umieszczone w Galerii. Bal osobiście "otworzył" p. Burmistrz, a poczęstunek serwowała nam restauracja Zamek.

Prośba o podatku za 2018 !

23 stycznia 2019
Jak co roku nasi niepełnosprawni członkowie proszą o odpisanie podatku z PIT-u 1% za rok 2018 ze wskazaniem konkretnej osoby, wtedy pieniążki po odliczeniu 10 % na cele statutowe Stowarzyszenia "Bądźmy Razem" pójdą do wskazanej osoby lub nie wskazując konkretnej osoby, wtedy pieniążki zasilą konto całego Stowarzyszenia "Bądźmy Razem". Dla przypomnienia podaję KRS naszego Stowarzyszenia: 0000414760. Z góry serdecznie dziękujemy i zapewniamy, że spożytkujemy je na konkretne cele statutowe.

Maciejek Małgorzata

Prezes Stowarzyszenia "Bądźmy Razem"

Nowe zasady wypełniania wniosków

28 grudnia 2018
Dnia 28 grudnia 2018 roku Prezes Stowarzyszenia "Bądźmy Razem" zorganizowała spotkanie dla członków nt. m. in. nowych zasad wypełniania wniosków o środki ortopedyczne, jak cewniki, pieluchomajtki... W/g nowych zasad, o czym nie wszyscy wiedzą osoby, w tym również lekarze, którym "brakuje co miesiąc" pampersów powinny poprosić lekarza wypisującego wniosek aby umieścił w uwagach na wniosku adnotację: znaczny stopień niepełnosprawności i symbol 47 ZN, a w ilości wielokrotności 90 szt. lub 100 - 180 szt., lub 190 - 270 szt. itd. na miesiąc lub te wielkości pomnożyć przez 2 (wtedy na 2 miesiące) lub przez 3 (wtedy na kwartał). Jest to dla nas bardzo korzystne finansowo, gdyż przy 60 - 90 szt. jest jeden limit, a już przy 180 szt. są dwa limity i wtedy mniej dopłacamy z własnej kieszeni. O dofinansowanie z PCP - u na środki ortopedyczne można się starać jeżeli dochód netto na 1 osobę nie przekracza 2290,10 zł. Kwota aktualna jest do końca lutego. Z Aktywnego Samorządu można również starać się o dofinansowanie do naprawy wózka inwalidzkiego w miarę dostępnych środków. Zniesiono przepis, który mówił o tym, że o nowy wózek można było się starać 1 raz na 5 lat. Tego przepisu już nie ma. Zniesiono również rejonizację punktów rejestracji wniosków o środki ortopedyczne.

Szkolenie

18 grudnia 2018
W dniu 18 grudnia 2018 roku odbyło się szkolenie dla członków Stowarzyszenia "Bądźmy Razem" nt: Zaburzeń czucia głębokiego i powierzchownego w kontekście założeń Metody Integracji Sensorycznej według Jean Ayres. Szkolenie poprowadziła p. Agnieszka Bochenek - oligofrenik i pedagog Szkoły Specjalnej w Wieliczce.
Prosimy, jeżeli Państwo zechcecie zapoznać się z poniższym, bardzo ciekawym materiałem na ten temat: szkolenie integracja sensoryczna.docx

Dziękujemy za podatku !

7 pażdziernik 2018
Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zechcieli nam odpisać 1% z podatku. Dzięki temu nasi podopieczni mogli ponownie wyjechać na turnus rehabilitacyjny nad morze do Sarbinowa. Prosimy nie zapominać o nas w przyszłym roku. Dziękujemy!

Turnus w Sarbinowie

lipiec 2018
W lipcu 2018, jak co roku wybraliśmy się wraz z członkami Stowarzyszenia "Bądźmy Razem" na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny do Sarbinowa nad morzem. Turnus liczył 29 osób. Wyjątkowo dopisała nam w tym roku pogoda. Przez dwa tygodnie plażowaliśmy przy średnich temperaturach powietrza 30° C oraz kąpaliśmy się w Bałtyku, gdzie woda dochodziła nawet do 25° C. Ośrodek "Violetta", w którym byliśmy jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych z windą i podjazdami, z rehabilitacją i stołówką (śniadania i kolacje, ogromny szwedzki stół, a obiad porcjowany). Ośrodek położony jest ok. 150 m od morza. Miejsce jest o tyle świetne, że wzdłuż morza ciągnie się nowo wyremontowany, dwukilometrowy deptak ze zjazdami na plażę przystosowanymi dla wózków, po którym mogliśmy godzinami spacerować.

Osoby z orzeczeniami o niepełnosprawności przez osiem dni w ciągu turnusu korzystały z trzech zabiegów dziennie (okłady borowinowe, kąpiele siarkowe i borowinowe, hydromasaże, krioterapia, masaż Aquawibron, inhalacje, tertensiw, diadynamic). Mogliśmy również korzystać z sali gimnastycznej z profesjonalnym sprzętem na siłownie, świetlicy z bufetem i sprzętem grającym, grilowni i miejscem na ognisko, a dzieci z placu zabaw mieszczącym się przed budynkiem. Podczas turnusu zwiedziliśmy ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy. Ogrody te to blisko 30 różnych oddzielnych ogrodów tematycznych. Są wśród nich zarówno związane z rodzajem środowiska - m. in. ogród skalny, ogród leśny, jak i te w których dominuje architektura i styl związany ze sztuką i kulturą narodową, jak np. ogród japoński, francuski, angielski czy śródziemnomorski. Na terenie ogrodów znajduje się też wieża widokowa, z której można w całości oglądać te przepiękne obiekty.

Byliśmy również z wycieczką w Mielnie, gdzie pływaliśmy po jeziorze Jamno wodnym tramwajem "Koszałek" oraz poznawaliśmy historię i gatunki niektórych nigdzie niespotykanych ryb jak i same, jeszcze do nie dawna nie zamieszkane okolice nad brzegiem jeziora. W trakcie turnusu odwiedziliśmy Gąski, gdzie odbywał się II Festiwal "Gęsi". Zasmakowaliśmy tam smakołyków z gęsiny i zwiedziliśmy latarnię morską (oczywiście, kto mógł). Właściciele ośrodka zorganizowali nam ognisko z pieczeniem kiełbasek, dwa wieczorki taneczne oraz koncert piosenek z lat 20 - tych i rosyjskich i cygańskich romansów. Spędziliśmy miło dwa tygodnie i będzie co wspominać. Turnus częściowo finansowany był z Granta (7000 zł) przyznanego przez Burmistrza miasta i gminy Niepołomice, za który dziękujemy, częściowo z funduszy własnych Stowarzyszenia (po 500 zł dla każdego niepełnosprawnego członka), a pozostała kwota to wkład własny.

Zdjęcia z turnusu znajdują się w Galerii Stowarzyszenia.

Murzasichle

29 czerwiec 2018
Pod koniec czerwca wyjechaliśmy na weekend do Murzasichle do hotelu Giewont w ramach spotkań integracyjnych Stowarzyszenia. Mimo iż pogoda nam nie dopisała spędziliśmy tam miło czas. Byl grill z pieczonymi oscypkami i pysznym wieprzowym udźcem na którym obchodziliśmy 20 rocznicę ślubu jednej z par małżeńskich naszych członków. Korzystaliśmy również z basenu.

Niestety musimy stwierdzić, że pomimo pysznego jedzenia hotel nie do końca spełnia warunki na pobyt w nim osób niepełnosprawnych. Koszt pobytu finansowalo Stowarzyszenie z funduszy własnych.

Zdjęcia z tego wyjazdu znajdują się w naszej galerii.

Walne Zebranie Stowarzyszenia "Bądźmy Razem"

17 marzec 2018
W sobotę 17 marca 2018 roku w Laboratorium Aktywności Społecznej odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia "Bądźmy Razem", na którym podsumowaliśmy piąty rok naszej działalności - 2017.

Podjęliśmy pięć uchwał, a Zarząd uzyskał absolutorium. Stosowne dokumenty opublikowane są na naszej stronie internetowej w zakładce sprawozdania. Na zebraniu zdecydowaliśmy również o wyjeździe do Oceanarium we Wrocławiu w pierwszy weekend lipca. Wyjazd ten przynajmniej w większej części chcemy aby był finansowany z funduszy Stowarzyszenia.

Bal Karnawałowy

7 luty 2018
We środę 7 lutego 2018 roku, wzorem poprzednich lat braliśmy udział w Balu Karnawałowym na Zamku Królewskim w Niepołomicach organizowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. Jak co roku bal obsługiwała restauracja "Zamek". Był pyszny poczęstunek i przednia zabawa przy zespole muzycznym. Frekwencja była bardzo duża.

Obecni byli podopieczni TPS-ów, DŚ oraz Stowarzyszeń z Gminy Niepołomice i nie tylko. Spędziliśmy miło czas na pogawędkach i tańcach a integracja ludzi zdrowych z niepełnosprawnymi była pełna.

Zdjęcia z tego spotkania znajdują się w naszej galerii.

Mikołajki

8 grudnia 2017
W piątek 8 grudnia 2017 roku przyszedł do członków naszego stowarzyszenia Mikołaj. Co prawda troszkę spóźniony ale z bogatymi paczkami i przyniósł uśmiech na twarzach naszych podopiecznych. Oprócz słodyczy i kosmetyków, były w nich także golarki dla chłopców i MP4 dla dziewczynek.

Jak co roku nie zawiódł nas nasz sponsor – firma Wnęk z Podłęża zafundowała nam bony, za które mogliśmy kupić słodycze. Serdecznie Im za to dziękujemy i polecamy się na przyszły rok.

Mikołaj odbył się w Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach przy ulicy Bocheńskiej. Był poczęstunek dla każdego, śmiechy i rozmowy między innymi na temat przyszłorocznego wyjazdu na turnus rehabilitacyjny do Sarbinowa nad morze.

Zdjęcia ze spotkania znajdują się w naszej galerii.

Turnus rehabilitacyjny w Sarbinowie

26 lipca - 09 sierpnia 2017
W dniach 26 lipca – 09 siepnia 2017 roku wzięliśmy udział w turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku „Violetta” w Sarbinowie w województwie koszalińskim niedaleko Chłopów i Mielna.

Ośrodek oddalony jest około 300 m od morza - zejścia na plażę w pełni przystosowane są dla wózków inwalidzkich, a wzdłuż morza ciągnie się piękny, dwukilometrowy deptak z licznymi ławeczkami dzięki czemu nasi podopieczni mogli korzystać z uroków morza nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyjała plażowaniu i kąpielom morskim oraz oglądać przepiękne zachody słońca.

Ośrodek gwarantował każdej osobie niepełnosprawnej trzy zabiegi dziennie zlecane przez lekarza przez osiem dni. Nasi podopieczni korzystali z zabiegów takich jak: masaż z wykorzystaniem mat masujących, aquavibron, magnetronik, okłady borowinowe, naświetlanie lampą Solux, ultradźwięki, inhalacje, hydroterapia, jonoforeza i TENS. Podczas naszego pobytu organizowano nam, praktycznie co drugi dzień wieczorki taneczne, pieczenie kiełbasek na ognisku oraz różnorodne zajęcia dla dzieci.

Odwiedzaliśmy również indywidualnie pobliskie miejscowości m.in. Mielno, Koszalin i Chłopy, gdzie wybudowano ostatnio piękne molo, niczym nie ujmujące molu w Sopocie, no może trochę krótsze... a także muzeum starych samochodów niedaleko Sarbinowa.

Pogoda nam dopisała, wróciliśmy więc opaleni i szczęśliwi, czego dowodem są zdjęcia umieszczone w naszej galerii.

Bal w Zamku Królewskim w Niepołomicach

7 luty 2017
W dniu 7 lutego 2017 roku zostaliśmy zaproszeni przez Burmistrza M i G Niepołomice p. Romana Ptaka na bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych. Bal odbył się podobnie jak w poprzednich latach na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

I podobnie jak poprzednio był pyszny poczęstunek, serwowany przez restaurację mieszczącą się na zamku. Grał wspaniały zespół, przy którym świetnie bawili się uczestnicy balu nie zważając na swoją niepełnosprawność. Bal otworzył Przewodniczący Rady Miasta Niepołomice p. Marek Ciastoń. Zaszczyciła nas również swoją obecnością Pani Anna Morton - pełnomocnik Burmistrza dla osób niepełnosprawnych.

W balu oprócz naszego stowarzyszenia byli członkowie stowarzyszenia „Dziecięce Marzenia” oraz podopieczni Domów Środowiskowych z Gminy Niepołomice i Kłaja, a także podopieczni nowo powstałego w ub. roku ŚDS w Staniątkach. Bal zakończył się o późnych godzinach wieczornych.

Zdjęcia z tej imprezy znajdziecie Państwo w galerii.

Spotkanie Mikołajkowe

10 grudzień 2016
Dnia 10 grudnia 2016 roku w Centrum Aktywności Społecznej w Niepołomicach przy ulicy Bocheńskiej 26 odbyło się spotkanie Mikołajkowe członków Stowarzyszenia "Bądźmy Razem". Już po raz czwarty właściciele firmy WNĘK podarowali naszym podopiecznym paczki ze słodyczami.

Jest to piękny gest z ich strony i serdecznie im za to dziękujemy. Spotkanie było bardzo radosne, były wspólne rozmowy i poczęstunek. Oficjalnie witaliśmy nowego członka Stowarzyszenia p. Wandę Bejnarowicz.

Zdjęcia z tej imprezy znajdziecie Państwo w galerii.

Prelekcja dot. alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się dzieci niemówiących

5 listopad 2016
W dniu 5 listopada br. nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w prelekcji dotyczącej alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się dzieci niemówiących. Wykład poprowadziła Agnieszka Bochenek oraz Marta Paczka.

Podczas prelekcji przedstawiono działania, których celem jest pomoc w porozumiewaniu się osobom niemówiącym lub posługującym się mową w ograniczonym stopniu. Zamiast wypowiadanych słów mogą one używać znaków graficznych, gestów lub znaków przestrzenno-dotykowych (np. przedmiotów). Osoby niemówiące mogą wówczas dokonywać wyborów, podejmować decyzje, pytać, opowiadać, wyrażać myśli i uczucia – pokonywać bariery w porozumiewaniu się i stawać się niezależnymi.

Tematyka:
- Czym jest Komunikacja Alternatywna?
- Kto może z niej korzystać?
- Jakie są korzyści ze stosowania komunikacji alternatywnej dla dziecka i jego rodziny?
- Prezentacja filmów

Święto Organizacji Pozarządowych '16

11 września 2016
Już po raz czwarty 11 września 2016 roku uczestniczyliśmy w Święcie Organizacji Pozarządowych organizowanym prze Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. Obchody rozpoczęły się przemarszem organizacji pozarządowych trasą wiodącą od Gimnazjum w Niepołomicach, Szlakiem Królewskim, dalej ulicą Parkową, Zamkową do Centrum Słowa i Dźwięku. Na czele marszu szła orkiestra Lira z Niepołomic skocznie przygrywając, a dalej fundacje, stowarzyszenia i koła z terenu Gminy. Większość z nich ubrana była w koszulki z „logami" swoich organizacji i niosła banery. Nasi członkowie również.

Członkowie niepełnosprawni ubrani w koszulki z „logo" stowarzyszenia „Bądźmy Razem", w większości na wózkach inwalidzkich prezentowali się świetnie i robili niemałe wrażenia na oglądających. Na placu koło Centrum oglądaliśmy występy różnych organizacji, jak również dyskutowaliśmy z v-ce Burmistrzem M i G Niepołomice, mgr inż. Adamem Twardowskim na temat „jak pomóc i zorganizować czas osobom niepełnosprawnym po 25 roku życia, aby nie musiały spędzać go w domach, z dala od ludzi. Na koniec poszliśmy całą grupą na lody i pizzę.

Turnus rehabilitacyjny w Międzywodziu

29 lipca - 12 sierpnia 2016
W dniach 29.07 – 12.08. 2016r. wzięliśmy udział w turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku „Relaks" w Międzywodziu. Ośrodek położony jest na uboczu Międzywodzia, w środku lasu, około 200 m od morza - zejście na plażę wyposażone jest w drewniany podjazd, dzięki czemu nasi podopieczni mogli korzystać z uroków morza. Ośrodek gwarantował każdej osobie niepełnosprawnej oraz opiekunom dwa zabiegi dziennie zlecane przez lekarza. Nasi podopieczni korzystali z zabiegów takich jak: masaż ręczny oraz z wykorzystaniem mat masujących, aquavibron, magnetronik, okłady borowinowe, naświetlanie lampą Solux, ultradźwięki, inhalacje, hydroterapia, gimnastyka indywidualna oraz aqua aerobik. Do naszej dyspozycji była również sala gimnastyczna, gdzie w deszczowe dni graliśmy w siatkówkę i tenisa stołowego, oraz basen kryty. Ośrodek dawał również możliwość wypożyczenia rowerów lub kijów do Nordic walking.

Podczas naszego pobytu organizowano wczasowiczom liczne atrakcje m.in. wieczorek taneczny, kolację grillowaną oraz różnorodne konkursy, w których braliśmy czynny udział, zdobywając pierwsze i drugie miejsce w konkursie tanecznym oraz pierwsze miejsce w turnieju tenisa stołowego. Dodatkowo, co wieczór mogliśmy bawić się przy muzyce w kawiarni „Kubuś", która znajdowała się na terenie ośrodka. W ramach turnusu odbyliśmy również wycieczkę autokarową do jednego z największych oceanariów w Europie „Ozeaneum" znajdującym się w mieście Stralsund. Zwiedziliśmy także zabytkową część miasta oraz zobaczyliśmy jeden z najdłuższych mostów w Europie znany pod nazwą Rügenbrücke, łączący największą niemiecką wyspę Rugię z lądem.

Niestety zmienna pogoda nie pozwoliła nam na częste plażowanie i kąpiele morskie, dlatego też wolny czas spędzaliśmy na długich spacerach po Międzywodziu oraz odwiedzaliśmy pobliskie miejscowości m.in. Dziwnów, Kamień Pomorski, Wolin, Pustkowo, Trzęsacz, Międzyzdroje oraz Świnoujście.

Bal Karnawałowy

28 stycznia 2016
Dnia 28 stycznia 2016 roku zostaliśmy zaproszeni przez Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Pana Romana Ptaka na Bal Karnawałowy. Podobnie jak w poprzednich latach bal odbył się na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Oprócz naszego stowarzyszenia uczestniczyli w nim również członkowie stowarzyszenia „Dziecięce Marzenia” oraz podopieczni Domów Środowiskowych Gminy Niepołomice i Kłaj. Był pyszny poczęstunek, przygotowany przez restaurację Zamek, a grał wspaniały zespół, przy którym bawiliśmy się świetnie do późnych godzin wieczornych.

Zdjęcia z tej imprezy znajdziecie Państwo w galerii.
Data ostatniej modyfikacji: 2023-10-22 21:55:29